Na co zwrócić uwagę przy wyborze materaca?

Uncategorized cze 26, 2024

Wybór odpowiedniego materaca jest ważny dla naszego zdrowia i komfortu snu, dlatego warto zwrócić uwagę na kilka czynników, m.in.

Waga ciała

Waga ciała ma duży wpływ na to, jaki rodzaj materaca jest najlepszy dla danej osoby. Osoby z większą wagą potrzebują twardszego materaca, aby zapewnić odpowiednie podparcie dla ich ciała.

Dopasowanie rozmiaru materaca do łóżka

Ważne jest, aby wybrać materac, który pasuje do rozmiaru łóżka, aby uniknąć niewygodnych przerw między materacem a ramą łóżka.

Problemy z kręgosłupem

Coraz więcej Polaków, niezależnie od wieku, skarży się na problemy z kręgosłupem. Duży wpływ na rozwój ich schorzeń mają: siedzący tryb życia, niewielka aktywność fizyczna. Materac na bolący kręgosłup nie powinien być ani zbyt miękki, ani zbyt twardy.

Osobom cierpiącym na bóle pleców poleca się twardsze materace z dodatkiem takich komponentów jak kokos. Dla osób trwale unieruchomionych, mających problemy np.: z odleżynami, oferujemy materace z lateksem lub termoplastyczną pianką Visco.

Alergie lub astmy

Osoby z alergiami lub astmą powinny wybierać materace z materiałów hipoalergicznych, które nie będą wywoływać reakcji alergicznych lub utrudniać oddychanie, jak np. materac z lateksem lub pianką visco.

Przez admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *